Pasowanie na czytelnika

Dzień 04.10.2017r. był w naszej szkole bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. Zostali oni pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uroczystość przygotowała pani bibliotekarka Justyna Roznowska. Najpierw w sali 22 w obecności wychowawczyń pani Ilony Gugały i pani Anny Arentewicz oraz pani dyrektor Teresy Buzanowskiej i wicedyrektor pani Alicji Skuzjus pierwszaki obejrzały zabawne, ale i bardzo pouczające przedstawienie według wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". Przygotowała je grupa koleżanek i kolegów ze starszych klas pod kierunkiem pani Justyny. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelników.

Na pamiątkę tego ważnego dnia każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Po oficjalnej części "nowo upieczeni" czytelnicy udali się do biblioteki szkolnej aby wypożyczyć pierwszą książkę:)