KONSTYTUCJA 3 MAJA

Dnia 27-04-2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający

uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

3 maja - dzień uchwalenia pierwszej w naszym kraju (drugiej w Europie) konstytucji.

Z tej okazji 27.04.2017r. całą społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Jolanty Sokołowskiej i pani Moniki Bartycha - Danielewskiej. Występ uświetniły występy chóru szkolnego prowadzonego przez pana Marka Grzonkowskiego. Artyści w bardzo obrazowy i przystępny sposób przybliżyli nam wydarzenia z 1791r. Piękne stroje i dekoracje przygotowane przez panią Grażynę Wasiak sprawiły, iż była to żywa, wzruszająca lekcja historii. Tego dnia na głównym korytarzu naszej szkoły udostępniono różne materiały dotyczące Konstytucji 3 Maja - ilustracje, portrety, informacje, które bardzo zaciekawiły naszych uczniów.