ŻYWA LEKCJA HISTORII....

Dziś (19.12.2017r.) uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych uczestniczyli w lekcji Historii Żywej. Zajęcia prowadzili członkowie bractwa rycerskiego KERIN z miejscowości Subkowy (okolice Tczewa). Temat spotkania obejmował panowanie Władysław Łokietka i Kazimierza Wielkiego. Członkowie bractwa w zabawny a zarazem rzeczowy sposób przedstawili wydarzenia dotyczące dwóch ostatnich Piastów. W omawiane zagadnienia zaangażowani byli uczniowie, którzy przebrani za określoną postać historyczną i odgrywali poszczególne scenki. Pokaz bractwa został przyjęty z wielkim entuzjazmem a uczniowie chętnie uczestniczyliby w kolejnej tego typu lekcji.

Podziękowania dla Rady Rodziców, która dofinansowała koszt spotkania.