j

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

Dzień 19 października był bardzo ważnym dniem dla dzieci z pierwszych klas. W sali gimnastycznej odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów i pasowanie Ich na uczniów naszej szkoły. Na uroczystość przybyli uczniowie klas 0-III oraz Rodzice pierwszaków. Dzieci przywitała prowadząca uroczystość uczennica kl. VI - Agata Skonieczka. Następnie uczennice kl. IV - Agata Bernaciak i Zuzanna Kozikowska wyrecytowały powitalne wiersze dla pierwszoklasistów. Potem przyszła kolej na uczniów klas pierwszych. Mali artyści, przygotowani przez wychowawczynie - paną Ilonę Gugała oraz panią Annę Arentewicz przedstawili program artystyczny  składający się z wierszy i piosenek. Wzorowo odpowiadali również na pytania zadawane przez prowadzącą.

Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernik w Biskupcu przez panią dyrektor Teresę Buzanowską. Po ślubowaniu ksiądz Krzysztof Stasal poświęcił pierwszoklasistom tornistry i rozdał pamiątkowe breloczki. Następnie pełnoprawni ucziowie otrzymali legitymacje szkolne, dyplomy pamiątkowe oraz kuferki z wyposażeniem ucznia. Nie zabrakło również upominków od przedszkolaków. Każdy pierwszak otrzymał od dzieci z grup "0" prześliczną zakładkę do książki.

Z takim wyposażeniem można śmiało zabrać się o nauki!