©©  21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień  ©©
 
    Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt  izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów drogą pokojową a nie w sposób zbrojny.
    Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, ż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie gdyż na co dzień zapominamy o takich gestach. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to apel aby zarażać dobrem innych. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą!!!
    W naszej szkole za "podszeptem" opiekunki SU pani Grażynki Wasiak oraz pani pedagog Ewy Neumann-Bernaciak pamiętano o tym "CIEPLUTKIM DNIU".
Życzliwość przyjęła różnoraką formę a nauczyciele na zajęciach pomogli nam uzewnętrznić ją wobec siebie i wyrazić w różnoraki sposób!!! Każdy kto wchodził do szkoły dostawał znaczek uśmiechniętej buźki, życzliwi podczas przerwy dostali medal "Znajdź się wśród życzliwych", na ścianach szkolnego korytarza na specjalnych arkuszach można było dokonywać "życzliwych wpisów" i pozdrowienia a w klasach przeprowadzono akcje: "Zatrzymaj się kolego i napisz (narysuj) coś miłego". TO BYŁ BARDZO MIŁY I ŻYCZLIWY DZIEŃ!:)

galeria zdjęć: