Bezpieczeństwo uczniów w szkole i poza nią to jedna z priorytetowych spraw w naszej szkole!

Aby przygotować dzieci do odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach podejmujemy szereg działań mających na celu zdrowie i bezpieczeństwo uczniów.

Dnia 19.10.2015r. odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie. Uczniowie klas 0-III  zostali "wezwani" na spotkanie z policją. Funkcjonariusze nowomiejskiej policji a jednocześnie nasi dzielnicowi ażeby uchronić dzieci przed różnymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami, przygotowali odpowiednie dla młodszych uczniów szkolenie. Projekcja multimedialna była podstawą do rozmowy na tematy dotyczące zachowania środków ostrożności podczas drogi do szkoły, zabaw, różnych życiowych sytuacji a także właściwego zachowania się wobec zwierząt a szczególnie psów. Młodsi uczniowie chętnie i aktywnie brały udział w szkoleniu.

Do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów przyczyniła się również dyrektor szkoły pani Teresa Buzanowska, rozdając 20 października dzieciom z klas "0" odblaski. A przecież wszyscy dobrze wiemy, że odblaski chociaż takie malutkie, często dokonują wielkich rzeczy - RATUJĄ ŻYCIE!!!