Podejmując zadania związane z realizacją projektu "Szkoła Promująca Zdrowie", oraz aby przygotować dzieci do odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach podejmujemy szereg działań mających na celu zdrowie i bezpieczeństwo uczniów.

Dnia 15 września 2016r. policjanci z naszej komendy odwiedzili najmłodsze dzieci w naszej szkole- oddziały zerowe oraz pierwszoklasistów. Celem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych oraz propagowanie właściwych zachowań.

Podczas rozmowy funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa  pieszych w ruchu drogowym oraz zasady przewożenia dzieci pojazdami. Przypomnieli w jaki sposób prawidłowo poruszamy się po drogach i chodnikach; podkreślili jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Poruszyli także bardzo ważny temat ograniczonego zaufania i ostrożności wobec nieznajomych. Troska o bezpieczeństwo dzieci to jeden z priorytetów działania policji. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Na zakończenie dzieci zadawały pytania. Mogły też wsiąść do policyjnego wozu i obejrzeć jego wyposażenie. To dopiero była uciecha…J

galeria zdjęć: