NASZA SZKOŁA JUŻ "ZAGRAŁA"

 

Mimo, że 30-sty Finał WOŚP dopiero 30 stycznia, nasza szkoła ze względu na zbliżające się ferie zimowe, "grała" już 19 i 20-tego. W te dni w szkole można było kupić pyszne, swojskie ciasta pieczone przez Rodziców oraz "wyciągnąć  kota z worka"- czyli za opłatą wziąć udział w loterii fantowej. I ciasta i fanty miały mnóstwo chętnych. Ponadto uprawnieni uczniowie zbierali pieniądze do puszki stacjonarnej, która jest pełniutka i czeka na komisyjne otwarcie w dniu finału. Wtedy też dopiero będziemy dokładnie wiedzieć jaką kwotę "ugraliśmy" na ten szczytny cel.

 

 

JUŻ DZIŚ WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!

opiekun SU -  p. Grażyna Wasiak 

 

 

 

 galeria zdjęć:

     Jak każdego roku, również i w tym z inicjatywy SU włączyliśmy się do akcji charytatywnej "GÓRA GROSZA". Akcja trwała od 3 listopada do 21 grudnia. Zbieraliśmy tylko monety 1gr, 2gr, 5gr. Uzbieraliśmy prawdziwą "górę" co dało kwotę 788zł i 46gr! Najwięcej uzbierała klasa VIIIb, zerówka i klasa IIa. Klasy te otrzymały dyplomy i "milutkie" nagrody.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!

opiekun SU -  p. Grażyna Wasiak

   

                   

  

  19 stycznia

 

"to był najlepszy dzień w zerówce. Dzisiaj wszyscy przyszliśmy przebrani. Nawet naszej pani z początku nie poznaliśmy." Balony, przekąski przy wspólnym stole,  zabawa i tańce przy muzyce. Wszyscy przez cały czas wesoło się bawili. "Pani mówiła, że karnawał to czas, który rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową.. to może jutro też będzie karnawał...?"

wychowawczyni grupy 0 (komentarz wsparty wypowiedziami dzieci) - p. A. Urban

                

   

 

          Dnia 12 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs zintegrowany „Olimpusek” dla klas I-III. Udział w nim wzięli wytypowani uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej. Olimpiada „Olimpusek” polega na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Konkurs w takiej formie pozwala na rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia dzieci. „Olimpusek” rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 60 minut. Teraz czekamy na wyniki. 

 

nauczyciel nauczania zintegrowanego - 

p. Anna Arentewicz

      

 

         

 

PRZODOWNICY  NAUKI  -  ROK SZKOLNY 2021/22

           

 

PAMIĘTAMY O ZWIERZĘTACH

  W miesiącu grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole akcję

"Pomóżmy zwierzętom ze schroniska w Iławie".

W akcji zbierano karmę dla psów i kotów oraz maskotki i materiały do ocieplenia pomieszczeń, w których zwierzęta spędzą zimę.

 

Bardzo dziękujemy za wszystkie "podarki dla zwierząt"!

 

 

           

 

opiekun SU -  p. Grażyna Wasiak

 

 

SZKOLENIE ON-LINE DLA RODZICÓW

nt. „Wspieranie dziecka w kryzysie”

 

   15.12.2021r zorganizowaliśmy dla wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły spotkanie on- line z panią psycholog Pauliną Morenc z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lub. Poruszono trudne, ale jakże ważne zagadnienia, począwszy od tego czym jest sytuacja kryzysowa, jakie objawy w różnych sferach jej towarzyszą aż po temat depresji i myśli samobójczych.

   Pani psycholog uczulała, aby rodzice obserwowali swoje dzieci od wyglądu zewnętrznego, przez reakcje niewerbalne, sposób mówienia, zasób słów, zachowanie aż po środowisko rówieśnicze, kontakt z telefonem i wpisy na prywatnych profilach. Zachęcała również do śmiałego kontaktu z psychologami z placówki, którą reprezentowała. Ze swej strony również polecamy.... fachowcy zawsze chętnie służą pomocą! Warto porozmawiać ze specjalistami, bo rozmowa to najlepszy krok do rozwiązania problemu i wsparcia w sytuacji trudnej.

Nr telefonu do PCRE w Nowym Mieście Lub: 564726038

 

pedagog szkolny -  p. Ewa Neumann-Bernaciak

 

 

"KIM BĘDĘ W PRZYSZŁOŚCI ?!"

 

W grudniu został ogłoszony przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lub. konkurs plastyczny dla uczniów przedszkoli i szkół z powiatu nowomiejskiego pt „Kim będę w przyszłości”. Nawiązywał on tematycznie do idei doradztwa zawodowego a zadaniem uczestników było przedstawienie w formie plastycznej wyobrażenia o swoim przyszłym zawodzie. Okazuje się, że wielu uczniów ma już sprecyzowane "plany zawodowe". Na pracach konkursowych mogliśmy zobaczyć przyszłych kierowców, fryzjerów, artystów, archeologów, nauczycieli, medyków …        Prace były piękne!

 

Tuż przed samymi świętami dotarły do nas wyniki rozstrzygnięcia konkursu i okazało się, że nasza uczennica z kl 4b Anna Neumann zdobyła

w powiecie 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki konkursu w szkole:

Ewa Neumann- Bernaciak- pedagog, doradca zawodowy

Grażyna Wasiak- nauczycielka plastyki

 

  galeria zdjęć:   

 

 

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII

 

17 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Zator, to miejsce znane bardziej wszystkim jako Energylandia. Jest to ogromny park rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie pod opieką nauczycieli korzystali ze wszystkich atrakcji parku. W międzyczasie posilili się frytkami i kompotem. Mimo zimy, atmosfera była gorąca, a atrakcje które nam zafundowano rozgrzały nawet największych zmarzluchow. Klimat Energylandii ocieplił przedświąteczny czas. Niesamowita iluminacja świetlna, specjalna aranżacja uliczek sprawiły, że zimowy park z bajki tętnił radością i energią.

 

                                

     

 

  *  * *    N I E T Y P O W E  J A S E Ł K A    *  * *  

 

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 16 grudnia w nietypowy sposób, bo przez szkolny radiowęzeł o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści . Uczniowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia słowno- muzycznego przeplatana była kolędami i pastorałkami , a uczniowie klasy 3 a przepięknie zagrali jedną z kolęd na fletach.

galeria zdjęć:

 

PMAGAMY!

Codzienność jeszcze nie wróciła do normalności. Nadal pandemia, nadal "procedury  covidowe", nadal obostrzenia a my nadal pomagamy...

 

W naszej szkole jak co roku zorganizowano zbiórkę różnych artykułów (chemia, kosmetyki, tekstylia, słodycze, świąteczne ozdoby...), które trafiły do Domu Dziecka w Pacółtowie jako świąteczna paczka.

Zbiórka trwała do 15 grudnia, zebraliśmy mnóstwo artykułów różnego asortymentu... Nie zadziałoby się TO gdyby nie Wy drodzy uczniowie i Wasi Rodzice!

!  DZIĘKUJEMY  !

  pedagog i opiekun SK PCK -  p. Ewa Neumann-Bernaciak

 

                 

    

 

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

 

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu

otrzymała wsparcie w ramach programu "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

w kwocie

75 000,00 zł

 

 

 

ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY

 

czytaj więcej

 

 pedagog szkolny -  p. Ewa Neumann-Bernaciak

 

MIKOŁAJKI  MIKOŁAJKI  MIKOŁAJKI 

  

  Dzisiaj 6.12.2021r. w naszej szkole było bardzo miło i wesoło. Tę radosną i cieplutką atmosferę stworzyliśmy sobie sami! Na prośbę SU wszyscy dzisiaj do szkoły przyszli mając na sobie jakiś mikołajkowy akcent. Już z samego rana pojawił się też MIKOŁAJ, który najpierw odwiedził dzieci z zerówki i obdarował ich prezentami a potem powędrował jeszcze do innych klas. Do niektórych  wysłał swoich mniejszych pomocników. Wszyscy z zaciekawieniem i rumieńcami na policzkach oglądali swoje upominki. Dzieci z zerówki miały jeszcze jedną niespodziankę. Odwiedził ich również wójt gminy pan Arkadiusz Dobek, który wcześniej też spotkał Mikołaja no i miał do przekazania słodki prezent - torbę z mnóstwem cukierków. Ale najważniejsze, że dzisiaj na szkolnych korytarzach nikt nie minął się bez uśmiechu!

 

        administrator strony www - Aleksandra Urban

 

   galeria zdjęć:

 

 03-12-2021r.                               I miejsce

  drużyny chłopców w Gminnych Mistrzostwach 

w halowej piłce nożnej

 

 Dzisiaj drużyna chłopców (rocznik 2009 i młodsi) brała udział w Gminnych Mistrzostwach halowej piłki nożnej, które odbyły się w Szwarcenowie. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy. Nasza drużyna rozegrała bardzo dobry turniej, zwyciężając w czterech spotkaniach i remisując jedno co dało im I miejsce.     BRAWO DRUŻYNA!

 

             

nauczyciel wychowania fizycznego - p. Mariusz Kaźmierczyk

 

  

   HIV/   WIEDZA RATUJE ŻYCIE!!!   /AIDS 

Dzień 1 grudnia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia „Światowym Dniem AIDS”.  Z tej  odbyła się w Nowym Mieście Lubawskim  Konferencja Powiatowa HIV/ AIDS, podczas której pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej wygłosiła prelekcję dotycząca HIV/AIDS.   W trakcie tego spotkania rozstrzygnięto też dwa powiatowe konkursy: Wiedzy o AIDS oraz innych zakażeniach krwiopochodnych i Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK .

W konkursach tych brali udział uczniowie z naszej szkoły:

 

  w pierwszym:    Agata Stankiewicz kl. 8b i Agata Bernaciak kl.8a

  w drugim:    Małgosia Szczęsna i Rafał Chebda, oboje z kl. 7a.

Opiekun SK PCK p. Ewa Neumann- Bernaciak podczas tej konferencji miała zaszczyt odebrać dla nich dyplomy i nagrody rzeczowe.                                                           opiekun SK PCK -  p. Ewa Neumann-Bernaciak

   

 

 

 

  SERDECZNIE 

 GRATULUJEMY 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  

  

  Dnia 10.11.2021r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przygotowani pod kierunkiem pana Przemysława Zbonikowskiego przedstawili część artystyczną. W bardzo obrazowy sposób przedstawili oni losy Polski podczas 123 lat zaborów oraz wspaniałe chwile odzyskania wolności. Występ uświetniły pieśni śpiewane przez chór prowadzony przez pana Marka Grzonkowskiego. Dla wszystkich była to bardzo interesująca, żywa lekcja historii. o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" dołączając do akcji "Niepodległa do hymnu". Na koniec wicedyrektor szkoły pani Alicja Skuzjus zachęcała i zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

 

        administrator strony www - Aleksandra Urban

 

   galeria zdjęć:

 

 

1 grudnia

w siedzibie Koła Łowieckiego,,Pełnia"

 w Łąkorzu odbył się finał konkursów organizowanych w ramach projektu ,,WODA - NASZE NATURALNE BOGACTWO"

Uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowali m.in. w konkursie fotograficznym p.t. ,,Woda w obiektywie", w którym III miejsce zajął uczeń naszej szkoły - DOMINIK SZEWCZYK (kl. 7b).

Gratulujemy talentu i sukcesu w konkursie!

 

30 listopada

w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się finał IV powiatowego konkursu

  ,,Żywienie a zdrowie człowieka"  ,

w którym uczestniczyły dwuosobowe drużyny z sześciu szkół podstawowych. 

Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Stankiewicz i Kalina Jamroży. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu dotyczącego zdrowego odżywiania a następnie przygotowaniu sałatki z przygotowanych przez organizatorów produktów. Kolejną konkurencją było omówienie wartości odżywczych przygotowanej sałatki. 

Dziewczyny poradziły sobie świetnie i zajęły II miejsce, wygrywając cenne nagrody a przy okazji dobrze się bawiąc.  Gratulujemy !!!  

nauczyciel chemii i biologii Anna Puwalska      

 

                   

 

SPOTKANIE Z POSŁEM    

 

 Dnia 10 listopada 2021 r. klasę I spotkała miła niespodzianka. W towarzystwie pani dyrektor i reportera odwiedził pierwszaków Poseł na Sejm RP - Zbigniew Ziejewski. Po krótkiej rozmowie wręczył dzieciakom upominki. Każdy uczeń otrzymał pudełko śniadaniowe z zawartością (soczek i batonik), oraz długopis i ołówek. Dzieci bardzo się ucieszyły i uśmiechami podziękowały za prezenty:)

Anna Arentewicz

 

 

Ż O N G l e R k A

7 i 8 listopada w klasach siódmych i ósmych odbyły się zajęcia z żonglowania. Prowadził je były uczeń naszej szkoły - Filip Suliński.

Na początku przedstawił krótką historię żonglerki, później razem z uczniami wykonywał piłki do żonglowania. Opowiadał o zaletach żonglowania, których jest bardzo wiele - o tym, że ta umiejętność poprawia  sprawność ruchową oraz sprawność umysłową oraz koordynację wzrokowo - ruchową. Warto ją posiąść ponieważ zwiększa koncentrację, usprawnia czytanie w przypadku dysleksji no i pozytywnie wpływa na zdolność uczenia się. Na koniec uczniowie uczyli się żonglowania - na początek podrzucanie jednej piłeczki, przerzucanie piłki z ręki do ręki, później były dwie piłeczki a następnie trzy piłeczki. Zajęcia wszystkim się podobały.

Teraz pozostało tylko systematycznie ćwiczyć!!!   

wychowawca klasy VIIIb - Przemysław Zbonikowski

galeria zdjęć:

 

 

 

OGŁOSZENIE GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

w Biskupcu                  przeczytaj

 

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK    

 

  Październik to Międzynarodowy Dzień Bibliotek. W tym roku upłynął pod hasłem "Baśnie i legendy z różnych stron świata". W ramach akcji  pani Justyna Roznowska, nauczyciel bibliotekarz, zorganizowała:

 

 

- konkurs plastyczny w kategorii klas  I-III i klas IV-VIII

 

 - konkurs pięknego czytania baśni współorganizowany z polonistką panią Moniką Bartychą-Danielewską

 

 - zajęcia biblioteczne z grupą "0"- przedszkolaki w strojach baśniowych bohaterów słuchali baśni czytanej z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai

 

Nie tylko w jesienne wieczory zachęcamy do sięgnięcia po baśnie!!!

 

Monika Bartycha-Danielewska

 

zobacz zdjęcia

 

II Międzynarodowa edycja akcji

"Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

 

Na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. wzięliśmy udział w akcji "Przerwa na czytanie". Akcja polegała na biciu rekordu w czytaniu podczas przerw. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. 

W naszej szkole przeprowadziliśmy akcję "Przerwa na czytanie", w którą zaangażowali się uczniowie i nauczyciele przynosząc swoje książki z domowych biblioteczek. Była to okazja do rozmowy o swoich ulubionych książkach, o tym co czytamy i co lubimy. Podczas przerw czytali starsi i młodsi uczniowie oraz nauczyciele. 

Zostało przygotowane drzewko (zrobione z materiałów recyklingowych), do którego trzeba było przypiąć listek z dokończonym zdaniem:  

 

     Czytanie to...

 

         galeria zdjęć

 bibliotekarz szkolny - p. Justyna Roznowska

       

04-11-2021r.  

 II miejsce

  drużyny dziewcząt w zawodach powiatowych w piłce

 siatkowej

 

 

Dzisiaj drużyna dziewcząt brała udział w powiatowych zawodach piłki siatkowej odbywających się w Nowym Mieście Lubawskim. Dziewczęta wypadły bardzo dobrze plasując się na II miejscu.     BRAWO DRUŻYNA!!!   

 

        

 

 

nauczyciel wychowania fizycznego - p. Mariusz Kaźmierczyk

 

       

 

PRZEPISUJMY!!!

 

Biblioteka szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiej akcji "Przepisujemy Tolkiena" zorganizowanej z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, która polega na przepisaniu kilku stron z jego powieści.

My przepisujemy, odręcznie fragment "Władcy Pierścienia". Następnie wszystkie przepisane teksty zostaną przez organizatora złożone w jedną książkę.

Inicjatorem akcji jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

 

bibliotekarz szkolny - p. Justyna Roznowska

       

                      

19 października 2021r. odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowomiejskiego. Panie wymieniały się pomysłami jak propagować rozwój czytelnictwa wśròd uczniów.

 

czytaj więcej .......

 

      

śLUBUJEMY  !!!                             19-10-2021r.           

Dnia 19 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów. Siedemnaścioro dzieci zostało pasowanych na uczniów naszej szkoły. W uroczystości oprócz uczniów kl. I wzięli udział: Dyrekcja szkoły, uczniowie kl. 0 - III wraz z wychowawcami, rodzice pierwszaków, oraz zaproszeni goście - wójt gminy Arkadiusz Dobek, ks. Tomasz Gańko, ks. Krzysztof Stasal. Pierwszoklasiści przedstawili przygotowany program artystyczny, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor szkoły Tatiana Jarzembowska pasowała ich na uczniów. Uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne, pamiątkowe zakładki od przedszkolaków, oraz upominki od wójta gminy i księży. Po części oficjalnej dzieci wraz z obecnymi rodzicami, wychowawcą oraz zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek do klasy.

wychowawczyni klasy I -  p. Anna Arentewicz

 galeria zdjęć

 

Dzień Walki z głodem          18-10-2021r.

 

16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Od prawie 75 lat w tym dniu organizacje pozarządowe, w tym Polski Czerwony Krzyż, prowadzą zbiórki na rzecz programów dożywiania osób potrzebujących. Celem prowadzonych kampanii  jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. W naszej szkole również zorganizowaliśmy akcję z tym związaną. Na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna a w klasach rozmawiano na temat szanowania żywności. Szkolni wolontariusze przeprowadzili zbiórkę do puszki, którą przekażemy do ZR PCK w Nowym Mieście Lub. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Uczniom za przekazane datki na ten cel.

 

opiekun SK PCK -  p. Ewa Neumann-Bernaciak

 

  J       J

To była wspaniała wycieczka...                                         11-10.2021r.

   Nie trzeba szukać daleko, by znaleźć ciekawe miejsce na zabawę i naukę. Przekonały się o tym klasy ósme, które pod opieką nauczycieli: Moniki Bartychy -Danielewskiej, Przemysława Zbonikowskiego oraz Ewy Neumann-Bernaciak wzięły udział w wycieczce do Rodzinnego Centrum Rozrywkowo-Sportowego Hullo w Lubawie-Fijewie.

   Pobyt w Centrum zaczął się od lekcji chemii w laboratorium, gdzie uczniowie mogli przeprowadzać eksperymenty. Następnie zostali podzieleni na grupy. Jedna bawiła się w pokoju laserowym, kolejna grała w gry z użyciem wirtualnych okularów, ostatnia zaś relaksowała się w kapsule, oglądając film edukacyjny.

   Okazało się też, że ósmoklasiści nie wyrośli z zamiłowania do sal zabaw i z nieukrywaną radością bawili się na zjeżdżalniach, trampolinach i w  basenach z kulkami:-)

   Po posiłku w barze, również mieszczącym się z w centrum, nastolatkowie mogli wykorzystać wiedzę z zasad ruchu drogowego i jeździć hulajnogą oraz segway'em po miasteczku ruchu drogowego.

Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Klasa 8a i 8b zgodnie uznały, że była to jedna z lepszych wycieczek.

Monika Bartycha-Danielewska

   

galeria zdjęć:

 

                      

13-10.2021

          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ  

    Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej przypadał w tym roku w czwartek 14 października. Z tej okazji w środę 13.10.2021r.  nauczyciele, uczniowie oraz  pracownicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu Pomorskim  uczestniczyli w szkolnej akademii przygotowanej przez uczniów klas IIB oraz VIIA, którzy pod kierunkiem pani S. Sadowskiej i P. Zielińskiej oraz pana K. Szczepańskiego w humorystyczny sposób przedstawili dzień z życia ucznia, pokazując przy okazji zmagania nauczycieli i pracowników szkoły w codziennej pracy. Występom aktorów towarzyszył chór oraz żywa reakcja widowni, która nagrodziła występ uczniów gromkimi brawami. Potem były życzenia, kwiaty i słodkie „co nieco” od Rady Rodziców. Po występie zostały wręczone nagrody laureatom konkursów ‚,Mistrz tabliczki mnożenia’’ oraz ,,Europejskiego dnia języków obcych’’.  

Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej w Biskupcu Pomorskim życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

K. Szczepański

galeria zdjęć:

 

                      

 10-10.2021  

 

     Dziś w Biskupcu odbyła się spektakularna impreza o charakterze sportowym - III Półmaraton o Puchar Wójta Gminy Biskupiec. Przy tej okazji zorganizowano też biegi w kategoriach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wzięli w nich udział również uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Mariusza Kaźmierczyka i pana Przemysława Zbonikowskiego i spisali się na szóstkę!

 

galeria zdjęć:

 

                       07-10.2021    

 

 

W dniu 07.10. 2021 r. w naszej szkole odbyły się obchody 21 Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegają one pod hasłem ,,Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający postać Jana Pawła II. Przedstawione informacje, przeplatane religijnymi piosenkami oraz wizualizacja multimedialna przypomniały i przybliżyły wszystkim najważniejsze wydarzenia z życia polskiego papieża Karola Wojtyłły.

Z tej okazji tradycyjnie zorganizowany był konkurs plastyczny i literacki, ogłoszony dwa tygodnie wcześniej a rozstrzygnięty przed apelem, na którym ogłoszono wyniki i rozdano nagrody.   

 

Organizatorami Dnia Papieskiego byli:

ks. Krzysztof Stasal, pani katechetka Dorota Narewska

oraz pani Kamila Smolińska.

 

 

lista laureatów i galeria zdjęć

 

 

01-10-2021

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

 

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy corocznie obchodzony jest 2 października, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku.

 

Celem obchodów jest „szerzenie idei życia bez przemocy, umacnianie pokoju, głoszenie tolerancji i zwiększanie świadomości społeczeństwa w temacie”. Tego dnia nasze myśli szczególnie kierują się ku ofiarom przemocy fizycznej czy psychicznej.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy to także idealna okazja do edukowania młodych i pokazywania im, że każdy konflikt można rozwiązać bez użycia siły. Ważne jest, aby od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach kulturę pokoju i zrozumienia.
W tym dniu w wielu miejscach organizowane są imprezy propagujące rozwiązywanie problemów bez użycia przemocy oraz pokój i zgodę. W naszej szkole także odbyły się zajęcia związane z tą tematyką. Podczas przerw w gabinecie pani pedagog rozmawiano z uczniami na temat przemocy, jej skutkach i przeciwdziałaniu. W trakcie zabaw, rozwiązywania quizów dzieci zapoznawały się z rodzajami przemocy i sposobami reagowania na krzywdę innych. Na koniec powstał plakat z rąk symbolizujących stop różnym formom przemocy.

           

                                        

pedagog szkolny -  p. Ewa Neumann-Bernaciak

 

 

1 października klasa 8a, zgodnie z kilkuletnią tradycją, zorganizowała wieczór filmowy.

Spotkanie  zaczęło się niespodzianką dla chłopców z okazji ich święta. Koleżanki przygotowały prezentację z klasowymi zdjęciami i życzeniami, następnie wręczyły prezenty oraz .. korony, aby każdy z chłopaków poczuł się tego dnia królem. I rzeczywiście tak było, bo uczta była i dla ducha-film komediowy i dla ciała -pizza i masa przekąsek.

Miło tak spędzać jesienne wieczory!!!

wychowawca kl. VIIIa -  p. Monika Bartycha-Danielewska

 

zobacz zdjęcia

 

2021 - 10 - 01

 

ALARM W SZKOLE

 

Dziś w szkole o godzinie 9.00 wszyscy usłyszeliśmy trzykrotny niedługi dźwięk szkolnego dzwonka rozdzielony krótkimi przerwami. W oczach, szczególnie tych młodszych uczniów, pojawił się strach pomieszany ze zdziwieniem i "nieme" pytanie - co to?? Za moment na szkolnych korytarzach pojawili się uczniowie poszczególnych klas wraz z nauczycielami. W zwartych szykach, energicznie podążali drogami ewakuacji do wyjść ze szkoły. Po opuszczeniu budynku wszyscy udali się na zbiórkę do parku przy głównej bramie gdzie nauczyciele podali stan obecności uczniów. Tam okazało się, że całą akcję obserwował szkolny inspektor BHP pan Tomasz Lewsza, i że był to alarm próbny, który zdaliśmy na szóstkę!

 

2021 - 10 - 01

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

17 września całą naszą społecznością uczniowska wraz z wychowawcami lub innymi nauczycielami aktywnie włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, która w tym roku została opatrzona hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". SU pod kierunkiem pani G. Wasiak przygotował grafik rejonów roboczych dla poszczególnych klas i zapewnił nam worki na śmieci oraz rękawice. Pozostało tylko wziąć się do roboty...

No... trochę się napracowaliśmy ;), ale dzięki temu mamy czyste otoczenie!

 

galeria zdjęć:

 

2021 - 09 - 17

 

POLICJA W SZKOLE

 

Dnia 15 września 2021r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do i ze szkoły" odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 0-III z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając uwagę na ważną rolę elementów odblaskowych, które uczeń powinien posiadać. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując się dużą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Dzieci miały  niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyposażeniem radiowozu a odważniejsze zasiadły również za kierownicę. Panowie policjanci pozwolili również włączyć sygnały dźwiękowe. Na zakończenie uczniowie podziękowali policjantom za przybycie do naszej szkoły. Następnego dnia policjanci pojawili się ponownie... Tym razem mieli spotkanie z uczniami dojeżdżającymi, aby objaśnić i zwrócić im szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zbiórki przy autobusie oraz wsiadaniu do niego.

 

galeria zdjęć:

 

2021 - 09 - 15, 16

 

ROZKŁAD DOWOZU UCZNIÓW DO SZKOŁY

rok szkolny 2021/2022

 

PRZYJAZDY                                             ODJAZDY

 

2021 - wrzesień

 

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

 

Do 30 września 2021 r. trawa Narodowy Spis Powszechny, a wiec jeszcze

tylko trzy tygodnie zostało, by dopełnić obowiązku spisania się.

 

zobacz ulotkę

 

2021 - 09 - 09

 

NARODOWE CZYTANIE

 

W poniedziałek 6 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Dramat ukazujący ponadczasowe przesłanie, że nie może być tolerancji dla obłudy i kłamstwa. W Narodowym Czytaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej wzięli udział uczniowie klas ósmych, poloniści oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy chętnie wcielili się w przydzielone role. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentów książki, poznając rodzinę Dulskich i ich zwyczaje. Każdy otrzymał pamiątkową pieczątkę.

nauczyciel biblioteki -  p. Justyna Roznowska

 

galeria zdjęć

 

2021 - 09 - 06

 

Dnia 1 września 2021r. tak jak w całym kraju w naszej szkole

rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.

O godz. 8.00 w kościele parafialnym w Biskupcu ksiądz K. Stasal odprawił mszę świętą, w której mogli wziąć udział wszyscy chętni. O godzinie 9.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie w sali gimnastycznej.

Na uroczystości gośćmi byli: wójt gminy Arkadiusz Dobek oraz sekretarz pani Julia Baranowska.

Gospodarz gminy przywitał wszystkich obecnych – uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły i przedstawił pełniącą w tym roku szkolnym obowiązki dyrektora panią Tatianę Jarzembowską. Nową panią dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej powitała również pani wicedyrektor Alicja Skuzjus. Przypomniała też Ona o obchodach w tym dniu 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych wszyscy uczciliśmy minutą ciszy. Następnie nowa pani dyrektor również wszystkich serdecznie powitała i dokonała otwarcia nowego roku szkolnego po czym wszyscy uczniowie udali się do wyznaczonych klas na spotkanie z wychowawcami.

galeria zdjęć

 

2021 - 09 - 01

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW o ORGANIZACJI

 

ROKU SZKOLNEGO 2021/22

 

2021 - 08 - 30

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

 

Odbiór podręczników dnia 24 i 25 sierpnia 2021r.

w świetlicy szkolnej w godzinach od 8.00 do 15.00

 

2021 - 08 - 19

 

RODZICU SPRAWDŹ!

 

 - wykaz podręczników do oddziału przedszkolnego - rok szk. 2021/2022

 

 - wyprawka sześciolatka

 

- wykaz podręczników kl. I - rok szk. 2021/2022

 

- wykaz podręczników kl. II - rok szk. 2021/2022

 

- wykaz podręczników kl. III - rok szk. 2021/2022

 

- wykaz podręczników kl. IV-VIII - rok szk. 2021/2022

 

2021 - 06 - 26

 

SPRAWDŹ!

 

- Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego         rok szkolny 2021/22

 

- Lista dzieci przyjętych do klasy I         rok szkolny 2021/22

 

2021 - 05 - 04

akcja  #SZCZEPIMY SIĘ

2021 -02- 13

 

!!! Nasza szkoła bierze udział w konkursie !!!

"Świetlica marzeń Się gra się ma...Playroom z Wyobraźni".

Zachęcamy wszystkich do głosowania, na naszą świetlicę. Głos może oddać osoba dorosła, tylko raz dziennie.

 

https://liblink.pl/76YzSITjbX

 

Bardzo prosimy o oddawanie głosów, można wygrać remont świetlicy. Więc warto :)

Zachęcajcie rodziny i znajomych do głosowania.

 

Link do regulaminu:   https://liblink.pl/dQtt4xgh7S

 

2020 -11- 12

INFORMUJEMY, ŻE STRONA INTERNETOWA NASZEJ SZKOŁY 

 

JEST AKTUALNIE W TRAKCIE GRUNTOWNEJ

 

MODERNIZACJI!!!

2020

październik

 

"PROGRAM DLA SZKÓŁ"

 

 

w tym roku szkolnym, już zgodnie z tradycją, nasza szkoła przystąpiła do programy dzięki któremu otrzymujemy w szkole porcję świeżych warzyw lub owoców i mleko :)  

 

2020

październik

 

INFORMACJE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w Nowym Mieście Lubawskim DOTYCZĄCE BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW:

 

        - list                           - plakat                            - animacja

 

2020 -09- 06

 

- List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do

   rodziców uczniów zachęcający do instalacji aplikacji ProteGO Safe

 

 - Informacja o aplikacji ProteGO Safe: https://dokumenty.men.gov.pl/1b958a42-5d9d-409b-9520-dd0be55f95b2/20200821_aplikacjaprotegosafewspolnylistmenigis.docx

 

 - Zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w

   bezpiecznym powrocie uczniów do szkół

 https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol

 

2020 - 08 - 27

 

 

NASZA BIBLIOTEKA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT

  

   

 

2020 - czerwiec

 

  PROMUJEMY CZYTELNICTWO

  

  sprawozdanie z pracy biblioteki          legenda             co się dzieje w bibliotece     

 

2020 - maj

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

SPRAWDŹ!!!

ogłoszenie                                                         plakat

 

2020 - 05 - 08

 

OGŁOSZENIE O GODZINACH PRACY SEKRETARIATU

 

2020 - 03 - 27