10-10.2021  

 

     Dziś w Biskupcu odbyła się spektakularna impreza o charakterze sportowym - III Półmaraton o Puchar Wójta Gminy Biskupiec. Przy tej okazji zorganizowano też biegi w kategoriach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wzięli w nich udział również uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Mariusza Kaźmierczyka i pana Przemysława Zbonikowskiego i spisali się na szóstkę!

 

galeria zdjęć:

 

                       07-10.2021    

 

 

W dniu 07.10. 2021 r. w naszej szkole odbyły się obchody 21 Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegają one pod hasłem ,,Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający postać Jana Pawła II. Przedstawione informacje, przeplatane religijnymi piosenkami oraz wizualizacja multimedialna przypomniały i przybliżyły wszystkim najważniejsze wydarzenia z życia polskiego papieża Karola Wojtyłły.

Z tej okazji tradycyjnie zorganizowany był konkurs plastyczny i literacki, ogłoszony dwa tygodnie wcześniej a rozstrzygnięty przed apelem, na którym ogłoszono wyniki i rozdano nagrody.   

 

Organizatorami Dnia Papieskiego byli:

ks. Krzysztof Stasal, pani katechetka Dorota Narewska

oraz pani Kamila Smolińska.

 

 

lista laureatów i galeria zdjęć

 

 

01-10-2021

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

 

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy corocznie obchodzony jest 2 października, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku.

 

Celem obchodów jest „szerzenie idei życia bez przemocy, umacnianie pokoju, głoszenie tolerancji i zwiększanie świadomości społeczeństwa w temacie”. Tego dnia nasze myśli szczególnie kierują się ku ofiarom przemocy fizycznej czy psychicznej.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy to także idealna okazja do edukowania młodych i pokazywania im, że każdy konflikt można rozwiązać bez użycia siły. Ważne jest, aby od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach kulturę pokoju i zrozumienia.
W tym dniu w wielu miejscach organizowane są imprezy propagujące rozwiązywanie problemów bez użycia przemocy oraz pokój i zgodę. W naszej szkole także odbyły się zajęcia związane z tą tematyką. Podczas przerw w gabinecie pani pedagog rozmawiano z uczniami na temat przemocy, jej skutkach i przeciwdziałaniu. W trakcie zabaw, rozwiązywania quizów dzieci zapoznawały się z rodzajami przemocy i sposobami reagowania na krzywdę innych. Na koniec powstał plakat z rąk symbolizujących stop różnym formom przemocy.

           

                                        

pedagog szkolny -  p. Ewa Neumann-Bernaciak

 

 

1 października klasa 8a, zgodnie z kilkuletnią tradycją, zorganizowała wieczór filmowy.

Spotkanie  zaczęło się niespodzianką dla chłopców z okazji ich święta. Koleżanki przygotowały prezentację z klasowymi zdjęciami i życzeniami, następnie wręczyły prezenty oraz .. korony, aby każdy z chłopaków poczuł się tego dnia królem. I rzeczywiście tak było, bo uczta była i dla ducha-film komediowy i dla ciała -pizza i masa przekąsek.

Miło tak spędzać jesienne wieczory!!!

wychowawca kl. VIIIa -  p. Monika Bartycha-Danielewska

 

zobacz zdjęcia

 

2021 - 10 - 01

 

ALARM W SZKOLE

 

Dziś w szkole o godzinie 9.00 wszyscy usłyszeliśmy trzykrotny niedługi dźwięk szkolnego dzwonka rozdzielony krótkimi przerwami. W oczach, szczególnie tych młodszych uczniów, pojawił się strach pomieszany ze zdziwieniem i "nieme" pytanie - co to?? Za moment na szkolnych korytarzach pojawili się uczniowie poszczególnych klas wraz z nauczycielami. W zwartych szykach, energicznie podążali drogami ewakuacji do wyjść ze szkoły. Po opuszczeniu budynku wszyscy udali się na zbiórkę do parku przy głównej bramie gdzie nauczyciele podali stan obecności uczniów. Tam okazało się, że całą akcję obserwował szkolny inspektor BHP pan Tomasz Lewsza, i że był to alarm próbny, który zdaliśmy na szóstkę!

 

2021 - 10 - 01

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

17 września całą naszą społecznością uczniowska wraz z wychowawcami lub innymi nauczycielami aktywnie włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, która w tym roku została opatrzona hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". SU pod kierunkiem pani G. Wasiak przygotował grafik rejonów roboczych dla poszczególnych klas i zapewnił nam worki na śmieci oraz rękawice. Pozostało tylko wziąć się do roboty...

No... trochę się napracowaliśmy ;), ale dzięki temu mamy czyste otoczenie!

 

galeria zdjęć:

 

2021 - 09 - 17

 

POLICJA W SZKOLE

 

Dnia 15 września 2021r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do i ze szkoły" odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 0-III z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracając uwagę na ważną rolę elementów odblaskowych, które uczeń powinien posiadać. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując się dużą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Dzieci miały  niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyposażeniem radiowozu a odważniejsze zasiadły również za kierownicę. Panowie policjanci pozwolili również włączyć sygnały dźwiękowe. Na zakończenie uczniowie podziękowali policjantom za przybycie do naszej szkoły. Następnego dnia policjanci pojawili się ponownie... Tym razem mieli spotkanie z uczniami dojeżdżającymi, aby objaśnić i zwrócić im szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zbiórki przy autobusie oraz wsiadaniu do niego.

 

galeria zdjęć:

 

2021 - 09 - 15, 16

 

ROZKŁAD DOWOZU UCZNIÓW DO SZKOŁY

rok szkolny 2021/2022

 

PRZYJAZDY                                             ODJAZDY

 

2021 - wrzesień

 

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

 

Do 30 września 2021 r. trawa Narodowy Spis Powszechny, a wiec jeszcze

tylko trzy tygodnie zostało, by dopełnić obowiązku spisania się.

 

zobacz ulotkę

 

2021 - 09 - 09

 

NARODOWE CZYTANIE

 

W poniedziałek 6 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Dramat ukazujący ponadczasowe przesłanie, że nie może być tolerancji dla obłudy i kłamstwa. W Narodowym Czytaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej wzięli udział uczniowie klas ósmych, poloniści oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy chętnie wcielili się w przydzielone role. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentów książki, poznając rodzinę Dulskich i ich zwyczaje. Każdy otrzymał pamiątkową pieczątkę.

nauczyciel biblioteki -  p. Justyna Roznowska

 

galeria zdjęć

 

2021 - 09 - 06

 

Dnia 1 września 2021r. tak jak w całym kraju w naszej szkole

rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.

O godz. 8.00 w kościele parafialnym w Biskupcu ksiądz K. Stasal odprawił mszę świętą, w której mogli wziąć udział wszyscy chętni. O godzinie 9.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie w sali gimnastycznej.

Na uroczystości gośćmi byli: wójt gminy Arkadiusz Dobek oraz sekretarz pani Julia Baranowska.

Gospodarz gminy przywitał wszystkich obecnych – uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły i przedstawił pełniącą w tym roku szkolnym obowiązki dyrektora panią Tatianę Jarzembowską. Nową panią dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej powitała również pani wicedyrektor Alicja Skuzjus. Przypomniała też Ona o obchodach w tym dniu 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych wszyscy uczciliśmy minutą ciszy. Następnie nowa pani dyrektor również wszystkich serdecznie powitała i dokonała otwarcia nowego roku szkolnego po czym wszyscy uczniowie udali się do wyznaczonych klas na spotkanie z wychowawcami.

galeria zdjęć

 

2021 - 09 - 01

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW o ORGANIZACJI

 

ROKU SZKOLNEGO 2021/22

 

2021 - 08 - 30

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

 

Odbiór podręczników dnia 24 i 25 sierpnia 2021r.

w świetlicy szkolnej w godzinach od 8.00 do 15.00

 

2021 - 08 - 19

 

RODZICU SPRAWDŹ!

 

 - wykaz podręczników do oddziału przedszkolnego - rok szk. 2021/2022

 

 - wyprawka sześciolatka

 

- wykaz podręczników kl. I - rok szk. 2021/2022

 

- wykaz podręczników kl. II - rok szk. 2021/2022

 

- wykaz podręczników kl. III - rok szk. 2021/2022

 

- wykaz podręczników kl. IV-VIII - rok szk. 2021/2022

 

2021 - 06 - 26

 

SPRAWDŹ!

 

- Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego         rok szkolny 2021/22

 

- Lista dzieci przyjętych do klasy I         rok szkolny 2021/22

 

2021 - 05 - 04

akcja  #SZCZEPIMY SIĘ

2021 -02- 13

 

!!! Nasza szkoła bierze udział w konkursie !!!

"Świetlica marzeń Się gra się ma...Playroom z Wyobraźni".

Zachęcamy wszystkich do głosowania, na naszą świetlicę. Głos może oddać osoba dorosła, tylko raz dziennie.

 

https://liblink.pl/76YzSITjbX

 

Bardzo prosimy o oddawanie głosów, można wygrać remont świetlicy. Więc warto :)

Zachęcajcie rodziny i znajomych do głosowania.

 

Link do regulaminu:   https://liblink.pl/dQtt4xgh7S

 

2020 -11- 12

INFORMUJEMY, ŻE STRONA INTERNETOWA NASZEJ SZKOŁY 

 

JEST AKTUALNIE W TRAKCIE GRUNTOWNEJ

 

MODERNIZACJI!!!

2020

październik

 

"PROGRAM DLA SZKÓŁ"

 

 

w tym roku szkolnym, już zgodnie z tradycją, nasza szkoła przystąpiła do programy dzięki któremu otrzymujemy w szkole porcję świeżych warzyw lub owoców i mleko :)  

 

2020

październik

 

INFORMACJE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w Nowym Mieście Lubawskim DOTYCZĄCE BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW:

 

        - list                           - plakat                            - animacja

 

2020 -09- 06

 

- List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do

   rodziców uczniów zachęcający do instalacji aplikacji ProteGO Safe

 

 - Informacja o aplikacji ProteGO Safe: https://dokumenty.men.gov.pl/1b958a42-5d9d-409b-9520-dd0be55f95b2/20200821_aplikacjaprotegosafewspolnylistmenigis.docx

 

 - Zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w

   bezpiecznym powrocie uczniów do szkół

 https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol

 

2020 - 08 - 27

 

 

NASZA BIBLIOTEKA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT

  

   

 

2020 - czerwiec

 

  PROMUJEMY CZYTELNICTWO

  

  sprawozdanie z pracy biblioteki          legenda             co się dzieje w bibliotece     

 

2020 - maj

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

SPRAWDŹ!!!

ogłoszenie                                                         plakat

 

2020 - 05 - 08

 

OGŁOSZENIE O GODZINACH PRACY SEKRETARIATU

 

2020 - 03 - 27